Göze Değil Sağlığa Hitap Ediyoruz

Yaylapazarı Doğal Gıda
Yaylapazarı Doğal Gıda
Yaylapazarı Doğal Gıda
Yaylapazarı Doğal Gıda

Biz kimiz, Ne Yapıyoruz?

Günümüzde gıda ürünlerine dayanıklılık, lezzet ve görsellik(renk, parlaklık, pürüzsüzlük vs.) kazandırmak amacıyla sentetik katkı maddesi kullanımı had safhaya ulaşmış durumda.

Tüketicilerin kendi ihtiyaçları olan gıdaları kendileri ürettiği veya doğrudan tüketiciden aldığı zamanlarda bu sorun ortada yoktu. Gıdalar o zamanlar tuz, sirke gibi asırlardır kullanılanlar dışında katkı maddesi içermiyordu.

Gıda sanayinin gelişmesi, geçimini ziraatten sağlayanların nispeten azalması, çalışan kadın sayısının artması, beslenme alışkanlıklarının değişmesi, yemek hazırlamak için az zaman kalması veya az vakit harcama isteği gibi faktörler;

Sentetik gıda katkı maddeleri kullanımının artmasına sebep olmuştur. Bunun sonucunda beslenme alışkanlıkları değişmiş ve türlü sağlık sorunları baş göstermiştir. Özellikle vücut ağırlıklarına göre daha fazla enerji ve dolayısıyla gıdaya ihtiyaç duyan çocuklarımız bu durumdan fazlasıyla zarar görmekteler.

Birçok duyarlı insan gibi biz de yıllardır bu durumdan rahatsızdık ve zeytinyağı, pekmez, tahin, bal, süt ürünleri vs. gıda ihtiyaçlarımızı hem kendimiz için, hem de eş-dost için Konya’nın güneyinden, Toroslar’ın dağ köylerinden elde etmekteydik. Gelen talepler artınca bunu belirli bir mekânda yapmaya karar verdik ve Sezon Doğal Gıda’yı kurduk.

İşletmemizin kuruluş amacı öncelikli olarak kar elde etmek değil, aracısız direkt üreticiden aldığımız, zararlı katkı maddeleri ve göz boyayıcı maddeler, (boyar maddeler, süslü ambalajlar vs.) içermeyen gıda ürünlerini direkt tüketiciye sunmaktır. Bu yüzden sloganımızı “Göze değil, sağlığa hitap ediyoruz.” olarak belirledik. Gıda konusunda yenilikçi değil, gelenekçi bir anlayış benimsedik

Toptan/kışlık satış usulü doğal (zararlı kimyasal katkı içermeyen), yerli mamul, ev yapımı veya güvenilir işletmelerin gıda ürünlerinin temini-satımını hedefliyoruz. Şarküteri-market mantığı ile kapımıza gelen her malı alıp çok çeşitli ürün satmayı hedeflemiyoruz.